O skupině CPI PG

CPIPG O skupině CPI PG


Jsme přední evropská realitní skupina0 let
zkušeností na trhu s nemovitostmi
0 mld Kč
v hodnotě spravovaného majetku
0
evropských zemí, ve kterých působíme
CPI Property Group patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména ve střední a východní Evropě i Německu. Sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze.
Skupina působí v oblasti kanceláří, maloobchodu, bydlení, hotelového ubytování, průmyslových areálů, logistických center a biozemědělství. V České republice je největším vlastníkem retailových ploch, druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení a jedním z největších vlastníků hotelových kapacit.
Mezi další aktivity patří i nová výstavba, kde se k nejvýznamnějším dokončeným projektům řadí multifunkční komplex Quadrio v Praze, rezidenční projekt luxusního bydlení Palais Maeterlinck ve francouzském Nice a Meteor Centre Office Park C v Praze.
Skupina investuje i do pozemků, vlastní rozsáhlé portfolio v České republice a na Slovensku, stejně tak v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu.


ManagementMartin Němeček

CEO

Zdeněk Havelka

Executive Director

Tomáš Salajka

Director of Acquisitions, Asset Management & Sales

Pavel Měchura

CFO

Historie

1991

Založení Czech Property Investments, mateřské společnosti původní české realitní skupiny CPI Group

1992

Skupina CPI Group obrací pozornost k investicím do nákupu nemovitostí i jejich rekonstrukcí pro komerční využití.

2003 - 2007

Akviziční činnost rozsáhlých portfolií nemovitostí a pozemků v České republice a na Slovensku.

2008

Pozici developera významných projektů startuje výstavba nákupní galerie Fénix a přilehlého čtyřhvězdičkového Clarion Congress Hotelu Prague, dokončeného na jaře 2008.

2011

Slavnostní otevření developerského projektu CPI City Center v Ústí nad Labem včetně čtyřhvězdičkového kongresového hotelu Clarion.

2012

Czech Property Investments uskutečňuje první veřejnou emisi korporátních a projektových dluhopisů, které se setkávají s velkým úspěchem, a stávají se tak dalším zdrojem financování. Skupina se dostává do čela nejvýznamnějších českých realitních investorů.

Dokončena výstavba čtyřhvězdičkového kongresového hotelu Clarion v Českých Budějovicích.

2013

Akvizice investiční a developerské skupiny ABLON Group Limited, vlastnící významné nemovitostní portfolio ve střední a východní Evropě.

2014

Realitní investor Radovan Vítek začleňuje 100% podíl české CPI Group do německé GSG Group.

Spojená skupina mění název z GSG Group na CPI Property Group.

Akvizice potravinářského a zemědělského uskupení Spojené Farmy.

Na konci října se slavnostně otevírá multifunkční komplex Quadrio v centru Prahy.

2015

Akvizice nákupního centra Futurum v Kolíně.

Dokončení rezidenčního projektu luxusního bydlení Palais Maeterlinck v Nice a kancelářské budovy Meteor Centre Office Park C v Praze.

Akvizice vlekařské společnosti ve švýcarském zimním letovisku Crans-Montana.

2016

Uzavření dvou významných akvizic nákupních center Bondy v Mladé Boleslavi a Géčko v Českých Budějovicích.

Akvizice skupiny luxusních hotelů Sunčani Hvar Hotels v Chorvatsku.

Akvizice nemovitostního portfolia Orco Property Group.

Akvizice hotelového operátora CPI Hotels.

2017

Skupina uzavírá zatím svou historicky největší akvizici dosahující hodnoty 17,5 miliardy korun. Z fondů spravovaných CBRE Global Investors získává maloobchodní portfolio zahrnující 11 velkých obchodních center v Česku, Maďarsku, v Polsku a v Rumunsku.

Současný rozsah CPI Property Group vznikl v roce 2014 propojením portfolia české CPI Group (Czech Property Investments) a německé GSG Group (bývalé Orco Germany). Nový většinový vlastník Radovan Vítek přinesl do skupiny hodnotné nemovitostní portfolio společně s více mnoha lety zkušeností s investicemi na středoevropském realitním trhu.

GSG Group založena v roce 2004 byla lídrem v oblasti pronájmu poskytování komerčních nemovitostí v Berlíně, zaměřena na investice do nemovitostí, development a správu nemovitostí. Díky akvizici německé společnosti Gewerbesiedlungs-Gesellschaft (GSG) se v roce 2007 GSG Group stala největším vlastníkem kancelářských nemovitostí a obchodních ploch v Berlíně. Portfolio se vyšplhalo na více než 850 000 tisíc metrů čtverečních kanceláří. Rok 2014 přinesl rozšíření aktivit prostřednictvím společnosti Wertpunkt Real Estate Experts GmbH o poskytování správy nemovitostí třetím stranám.

CPI Group, respektive její mateřská společnost Czech Property Investments, byla založena v roce 1991 a od té doby šířila své aktivity na českém, slovenském, maďarském a polském trhu napříč všemi segmenty – kancelářské budovy, nákupní centra a retail parky, průmyslové areály, developerské projekty a portfolio pozemků. K důležitým aktivitám se řadí významné akvizice, které ještě více posílily diverzifikaci portfolia, například v případě nájemních bytů, retailových nemovitostí či celých developerských společností jako byl maďarský Ablon. V roce 2012 uskutečnila CPI Group první veřejnou emisi korporátních a projektových dluhopisů, které se setkaly s velkým úspěchem, a staly se tak dalším zdrojem financování. Skupina se postupem času dostala do čela nejvýznamnějších českých realitních investorů.

CPI

V červnu 2014 realitní investor Radovan Vítek začlenil 100% podíl české CPI Group do německé GSG Group. Tento krok nechal vytvořit mimořádně silnou evropskou realitní skupinu s vyváženým portfoliem, které zahrnuje širokou škálu nemovitostí v České republice, Německu, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Mimořádná valná hromada dne 28. srpna 2014 rozhodla o změně jména pro spojenou skupinu z názvu GSG Group na CPI Property Group.

V roce 2017 skupina uzavírá zatím svou historicky největší akvizici. Z fondů spravovaných CBRE Global Investors získává maloobchodní portfolio zahrnující 11 velkých obchodních center v Česku, v Maďarku, v Polsku a v Rumunsku. Patří mezi ně například obchodní centra Olympia Plzeň, Nisa v Liberci, Ogrody v polském Elblagu či Polus v Budapešti. Součástí akvizice je také administrativní komplex Zlatý Anděl na Praze 5 a dva maďarské obchody Intersparu.