ČESKOBUDĚJOVICKÝ HOTEL CLARION SE DOČKÁ ROZŠÍŘENÍ O MULTIFUNKČNÍ SÁL I NOVÉ POKOJE

CPIPG Média a PR ČESKOBUDĚJOVICKÝ HOTEL CLARION SE DOČKÁ ROZŠÍŘENÍ O MULTIFUNKČNÍ SÁL I NOVÉ POKOJE
Business zprávy Česká republika
ČESKOBUDĚJOVICKÝ HOTEL CLARION SE DOČKÁ ROZŠÍŘENÍ O MULTIFUNKČNÍ SÁL I NOVÉ POKOJE

Lucembursko / ČR, 26. června 2017 - Realitní skupina CPI Property Group představila projekt na rozšíření kongresového hotelu Clarion v Českých Budějovicích, který se dočká přístavby zbrusu nového víceúčelového sálu i hotelových pokojů. „Jihočeská metropole nás o své atraktivitě přesvědčuje dnes a denně, proto jsme se rozhodli na dlouhodobou poptávku reagovat. Ke stávajícímu hotelu přistavíme zcela nový objekt s kongresovým sálem až pro 800 návštěvníků, nad kterým navíc vznikne ve třech patrech dalších 75 moderních pokojů,“ uvedl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group. Důvěra investora v lokalitu je výrazná, ještě letos v těsné blízkosti českobudějovického Clarionu dokončí rozsáhlou rekonstrukci nákupního centra IGY a přístavbu jeho úplně nové části. CPI Property Group v Českých Budějovicích vlastní a provozuje též nákupní centru Géčko.

Přístavba kongresového sálu a hotelových pokojů vyroste na pozemcích stávajícího parkoviště, které bude nahrazeno parkovacím domem pro 263 osobních aut, v přízemí pod kongresovým sálem bude také plocha pro parkování autobusů a nákladních automobilů. Nad kongresovým sálem a parkovacím domem se nachází  ve třech patrech hotelová část, která doplní stávající počet 205 pokojů o nových 75 pokojů ve kvalitě celosvětově ověřené značky čtyřhvězdičkového hotelu Clarion.

Hlavním objektem nové přístavby bude špičkový multifunkční sál, určený pro kongresové akce, plesy, koncerty, výstavy a další společenské akce. Díky mobilním příčkám lze prostor rozdělit až na tři samostatné sály, což umožní konání více akcí ve stejnou dobu. Velkoryse pojaté bude i předsálí na ploše 1000 metrů čtverečních, se dvěma bary a zázemím pro hosty i hotelový personál. „S provozem podobných moderních víceúčelových sálů máme bohaté zkušenosti i z našich hotelů Clarion v Olomouci či Ostravě. Jednoznačně počítáme s využitím i pro potřeby města a městem realizovaných či podporovaných akcí,“ uvedl Martin Štolka, ředitel Clarion Congress Hotelu České Budějovice.

Architektonický návrh z dílny ateliéru Kročák – architekti je plně v souladu s aktuálním územním plánem v Českých Budějovicích a splňuje všechny další legislativní podmínky, jako jsou odstupové vzdálenosti, oslunění a osvětlení sousedních budov. Zároveň respektuje a v maximální možné míře zachovává současnou zeleň, která bude doplněna o další vzrostlé stromy a keře. Atelier navrhl přístavbu jako dynamický objekt, který však navazuje na stávající objekt hotelu jak po funkční tak materiálové stránce. Zároveň byl objekt záměrně situován s odstupem od hlavní ulice Pražská, aby nepůsobil příliš dominantně a přirozeně splynul se současným hotelovým objektem.

Zahájení výstavby je naplánováno začátkem roku 2019, slavnostní otevření pak v polovině roku 2020. Stavební náklady dosáhnou 370 milionů korun, celkové investiční náklady se vyšplhají na 420 milionů korun.

Kontakt pro média

Jan Burian

PR Manager

press@cpipg.com

+420 226 506 270

+420 606 638 146