Radovan Vítek nabídl tisíce lůžek ve svých hotelech pro případnou pomoc se zajištěním péče o nemocné

CPIPG Média a PR Radovan Vítek nabídl tisíce lůžek ve svých hotelech pro případnou pomoc se zajištěním péče o nemocné
Business zprávy Česká republika
Radovan Vítek nabídl tisíce lůžek ve svých hotelech pro případnou pomoc se zajištěním péče o nemocné

17. března 2020 - Skupina CPI Property Group a její dceřiná společnost CPI Hotels dnes vládě ČR nabídly kompletní kapacity svých 14 hotelů pro případné zajištění péče o nemocné. Reagují tak na zátěž, kterou momentálně prochází české nemocnice v souvislosti s šířením koronaviru.

Okolo 5 000 lůžek ve 2 490 pokojích a konferenční prostory, kam se při jejich běžném provozu pohodlně vejde bezmála 10 000 hostů, je připravena poskytnout skupina CPI Hotels pro rozšíření kapacit zdravotnických zařízení. „Hotely, které jsou okamžitě připraveny poskytnout zázemí pacientům i zdravotníkům, se nachází v Praze i dalších velkých městech jako je Ostrava, Olomouc, Liberec, Ústí nad Labem, České Budějovice, Františkovy Lázně, Hradec Králové a Brno,“ vyjmenovává Jan Kratina, předseda představenstva CPI Hotels.

CPI Hotels tak státu nabízí většinu hotelů ze svého českého portfolia s tím, že jsou připraveny poskytnout veškerou nutnou spolupráci. „Situaci vnímáme my i pan Vítek velmi vážně. Naší prioritou je zdraví nás všech a samozřejmě i co nejrychlejší návrat k normálnímu životu. Doufáme, že k takto závažným scénářům, kdy bude potřeba drasticky navýšit kapacity nemocnic, nedojde, ale na druhou stranu věříme, že štěstí přeje připraveným,“ doplňuje Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group.

Kontakt pro média

Jakub Velen

j.velen@cpipg.com

+420 770 171 224