O skupině CPI PG

CPIPG O skupině CPI PG


Jsme přední evropská realitní skupina0 let
zkušeností na trhu s nemovitostmi v klíčových regionech v Čechách, Berlíně a ve střední a východní Evropě.
0 €bn
hodnota spravovaných nemovitostí dlouhodobě generující stabilní příjem.
0 %
našich nemovitostí se nachází v Česku a Berlíně.
0 #
Vlastník nemovitostí v Česku Vlastník kanceláří v Berlíně
0 %
z našeho portfolia patří oblasti kanceláří a maloobchodu, následované hotely
0 %
Míra obsazenosti v našem portfoliu ukazuje konzistentní zlepšování
CPI Property Group je největší dlouhodobý realitní investor, generující příjmy v Čechách, Berlíně a regionu střední a východní Evropy. Sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze.

CPI Property Group („CPI PG“) vlastní a spravuje vysoce kvalitní, diverzifikované realitní portfolio jehož hodnota koncem roku 2018 dosáhla 7,5 miliard eur.

Skupina působí především v oblasti kancelářských a maloobchodních prostor. Vlastní také hotelovou skupinu, rezidenční projekty, průmyslové, zemědělské a logistické objekty. Disponuje pozemky zejména v České republice, jejich největší množství se nachází v Praze.

Přibližně 78 procent z majetku CPI PG je situováno v České republice a Berlíně. Skupina vlastní nemovitosti v Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v Chorvatsku. V menším rozsahu také ve Švýcarsku, Francii, Itálii, Rumunsku, Rusku a Velké Británii.

V současnosti je CPI PG:

  • Největším vlastníkem kancelářských prostor v Praze,
  • Největším vlastníkem obchodních ploch v České republice,
  • Největším vlastníkem kancelářských prostor v Berlíně,
  • Druhým největším vlastníkem rezidenčních objektů v České republice.

Strategie skupiny se soustředí na své klíčové geografické segmenty, tedy na Českou republiku a Berlín. Pokračuje ve výběrových investicích v regionu střední a východní Evropy a ostatních segmentech, kde můžeme nalézt přidanou hodnotu.ManagementMartin Němeček

CEO

Zdeněk Havelka

Executive Director

Tomáš Salajka

Director of Acquisitions, Asset Management & Sales

David Greenbaum

CFO

Pavel Měchura

Group FInance Director

Jan Kratina

Director of CPI Hotels

Historie

1991

ZALOŽENÍ CZECH PROPERTY INVESTMENTS1999-2003

AKVIZICE REZIDENČNÍHO PORTFOLIA

Nákup bytového portfolia, které v současnosti tvoří 12,500 bytových jednotek pod značkou CPI BYTY


2002

VYDÁNÍ PRVNÍCH DLUHOPISŮ NA ČESKÉM TRHU

Skupina se dostává do čela nejvýznamnějších českých realitních investorů.


2013

EXPANZE DO ZAHRANIČÍ

Akvizice investiční a developerské skupiny ABLON Group Limited, vlastnící významné nemovitostí portfolio ve střední a východní Evropě.


2014

SPOJENÍ CPI & GSG A ZALOŽENÍ CPI PROPERTY GROUP

Tento krok nechal vytvořit mimořádně silnou evropskou realitní skupinu s vyváženým portfoliem

DOKONČENÍ PROJEKTU QUADRIO

Nejvýznamnější dokončený developerský projekt CPI PG

2016

HLAVNÍ DLUHOPISOVÉ OPERACE

Aktivní emise na místních trzích s dluhopisy za účelem posilující profil financování skupiny
2017

AKVIZICE OBCHODNÍHO PORTFOLIA Z FONDŮ CBRE

Největší akvizice skupiny: Portfolio 11 obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku
CELKOVÁ HODNOTA NEMOVITOSTÍ PŘESÁHLA 6 MILIARD EUR


DALŠÍ EXPANZE V NĚMECKU

Akvizice vysoce kvalitních komerčních nemovitostí v Berlíně a blízko Karlsruhe


RATINGOVÉ A SENIORNÍ DLUHOPISY

Hodnocení Baa3 od Moody's a vydání inauguračního senior nezajištěného dluhopisu ve výši 825 mil. EURSoučasný rozsah CPI Property Group vznikl v roce 2014 propojením portfolia české CPI Group (Czech Property Investments) a německé GSG Group (bývalé Orco Germany). Nový většinový vlastník Radovan Vítek přinesl do skupiny hodnotné nemovitostní portfolio společně s více mnoha lety zkušeností s investicemi na středoevropském realitním trhu.

GSG Group založena v roce 2004 byla lídrem v oblasti pronájmu poskytování komerčních nemovitostí v Berlíně, zaměřena na investice do nemovitostí, development a správu nemovitostí. Díky akvizici německé společnosti Gewerbesiedlungs-Gesellschaft (GSG) se v roce 2007 GSG Group stala největším vlastníkem kancelářských nemovitostí a obchodních ploch v Berlíně. Portfolio se vyšplhalo na více než 850 000 tisíc metrů čtverečních kanceláří. Rok 2014 přinesl rozšíření aktivit prostřednictvím společnosti Wertpunkt Real Estate Experts GmbH o poskytování správy nemovitostí třetím stranám.

CPI Group, respektive její mateřská společnost Czech Property Investments, byla založena v roce 1991 a od té doby šířila své aktivity na českém, slovenském, maďarském a polském trhu napříč všemi segmenty – kancelářské budovy, nákupní centra a retail parky, průmyslové areály, developerské projekty a portfolio pozemků. K důležitým aktivitám se řadí významné akvizice, které ještě více posílily diverzifikaci portfolia, například v případě nájemních bytů, retailových nemovitostí či celých developerských společností jako byl maďarský Ablon. V roce 2012 uskutečnila CPI Group první veřejnou emisi korporátních a projektových dluhopisů, které se setkaly s velkým úspěchem, a staly se tak dalším zdrojem financování. Skupina se postupem času dostala do čela nejvýznamnějších českých realitních investorů.

V červnu 2014 realitní investor Radovan Vítek začlenil 100% podíl české CPI Group do německé GSG Group. Tento krok nechal vytvořit mimořádně silnou evropskou realitní skupinu s vyváženým portfoliem, které zahrnuje širokou škálu nemovitostí v České republice, Německu, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Mimořádná valná hromada dne 28. srpna 2014 rozhodla o změně jména pro spojenou skupinu z názvu GSG Group na CPI Property Group.

V roce 2017 skupina uzavírá zatím svou historicky největší akvizici. Z fondů spravovaných CBRE Global Investors získává maloobchodní portfolio zahrnující 11 velkých obchodních center v Česku, v Maďarku, v Polsku a v Rumunsku. Patří mezi ně například obchodní centra Olympia Plzeň, Nisa v Liberci, Ogrody v polském Elblagu či Polus v Budapešti. Součástí akvizice je také administrativní komplex Zlatý Anděl na Praze 5 a dva maďarské obchody Intersparu.

CPI